Üyelik ve Satış Sözleşmesi


ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE GENEL KURALLAR

 1 - www.ipekcicemal.com ' da, Kredi kartı (Visa, MasterCard,Troy) ile Kapıda Ödeme Nakit Seçeneği ile ya da Banka-PTT Havalesi ve EFT ile alışveriş yapılabilir. 3 Gün içerisinde ödemesi yapılmayan Siparişler IPTAL edilir. Siparişlerin İşleme konma aşaması, siparişin verildiği an değil, ödemenin yapıldığı andan itibaren belirlenir. Herhangi bir açıklama yapılmadığı sürece, baska bir Ödeme seçeneği kabul edilmez.

2 - www. ipekcicemal.com siparişlerinizi, yasaların öngördüğü şekilde, irsaliye veya fatura ile dağıtıma sunacaktır. Faturanız ürün veya ürünler ile birlikte veya 1 hafta içerisinde posta ile gönderilecektir adresinize. Posta'dan kaynaklanacak gecikmeler ve sıkıntılardan Firmamız sorumlu tutulamaz.

3 - Ürünlerimizin bir bölümü ithal oldugu için, www.ipekcicemal.com Genel fiyat politikasını; dolar, euro vb türünde ayarlamıştır. SATIN ALMA işleminde Ödeme aşamasına geldiğinizde, Tutar Kredi kartınızdan TL olarak çekilecektir. Sitemiz üzerinde günlük açıklanan TCMB farklı para Satış Kuru TL hesaplamasında baz alınacaktır.

4 - Havale ve EFT ile ödemelerinizde, ürünün sepetteki Türk Lirası değerini baz alarak toplam Ödeme yapmalısınız.

5 - Sitemizde günlük TCMB farklı para Satış Kuru geçerlidir.

6 - Tüm ürünlerimize nakliye Dahil edilmemiştir.

7 - Dizgi ve sistemli.Çantalı hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından

 www. ipekcicemal.com sorumlu tutulamaz.

8 - www.ipekcicemal.com sattığı Ürünler için stok tutmamaktadır. Müşterilerinin siparişlerini tedarik edebilmektedir. Listeler güncellense de sipariş verilen bazı Ürünler Tedarikçi kuruluşların stoklarında kalmamış olabilir. Boyle durumlarda, Musteri temsilcilerimiz tarafından hakkinda bilgi verilir, Musteri, Baska BİR Ürün Talep etmediğinde ürününün bedeli, Kredi kartına iade veya nakit iade edilir.

9 - Alınan ürünlerin teslimatı Özel anlaşmalı olduğumuz Kargo Firması tarafından gonderilir.

10 - Sipariş ettiğiniz Ürünler, belirtilen süre içinde teslim edilmemesi durumunda, bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir . Lojistik firması, tarafımızdan ya da Musteri tarafından aranarak Paket takibi yapılabilir.

11 - Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen Ürünler için Kargo firması Sorumlusu ile Birlikte tutanak tutturulmalıdır. Kargo firmasından zararınızı Talep etmemiz için bu tutanak gerekmektedir. Ürünü teslim alındıktan sonra ALICI, Kargo (nakliye) firmasının görevini layıkıyla yaptığı Kabul edilmiş sayılır.

12 - Kredi Kartı ödemelerinde, 3. şahısların zarar görmemesi için, alıcıdan Kredi kartı ekstresi yada bazı ayrıntılı bilgiler ihtiyaç duyulduğunda istenebilir.

13 - Sitemizdeki kayıtlı üyelik bilgileri ve adres bilgilerini, alışveriş esnasında güvenliğin sağlanması açısından 3. şahıslarla paylaşmamayı taahhüt eder.

14 - İade edilen Ürünler, tarafımıza belirttiğimiz Kargo firması ile gönderilmelidir, İadelerde Firmamız Ürünleri adresten Almak zorunda değildir.

15 - www.ipekcicemal.com' dan alışveriş Yapan ALICI, yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:Ünvanı : İpekçi Cemal (Cemalettin TATLI)

Adres : Merkez : Zafer Çarşısı No : 55-56 Kızılay/ANKARA Telefon : 0312 4332647

              Şube : İzmir Caddesi Sümer 1 Sokak 9/B Kızılay/ANKARA Telefon : 0312 4332647

Faks : 0312 4301049

Eposta : ipekcicemal@gmail.com

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : {_aliciad_} {_alicisoyad_} 
Adresi:{_teslimatadresi_}
Telefon:{_alicitelefon_}
E-mail:{_alicimail_}
Tc No:{_tcid_}

 MADDE 2- KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.ipekcicemal.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 
Tarih :{_tarih_}
{_urunbilgileri_}
Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 Ödeme şekli: {_odemesekli_}
Teslimat adresi: {_teslimatadresi_}
{_odemetablosu_}

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 4.1- ALICI, www.ipekcicemal.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde  gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9- SATICI ürünün temininde yaşanan problemlerden doğacak zararlardan sorumlu tutulamaz.Siparişi iptal etme, siparişte geçen ürünleri teslim etmeme hakkını saklı tutar.Bu durumda (3) üç iş günü içerisinde ALICI'ya mail yoluyla bilgilendirme yapacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI 

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. 
MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 
MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI'nın yerleşim yerindeki(ANKARA) Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 
SATICI 
İpekçi Cemal (Cemalettin TATLI)

ALICI
{_aliciad_} {_alicisoyad_} 
 


Bu sitede adı geçen tüm markalar ait oldukları şirketlerin kendi tecilleri altındadır.Sadece ürün uyumluluk listesi içeriğinde bilgi verme amaçlı kullanılmıştır.Ürün fiyatları yanlızca online mağazada geçerlidir, mağaza fiyatları farklılık gösterebilir.Ürün resimleri üretici/ithalatçı firmalardan derlenmektedir.Sayfamızdaki ürün resimlerinden oluşabilecek olumsuzluklardan dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.Ürün stoklarının güncellenmediği durumlarda ürün temininde sıkıntı çekilmesi halinde doğabilecek olumsuzlıklardan firmamız sorumlu tutulamaz.Bu gibi durumlarda ürün alımından önce firmamızı arayarak Bilgi almanızı önemle rica ederiz.

Lütfen aramak istediğiniz ürünü yazıp enter tuşuna basın...